Тернопільська університетська лікарня

Ternopil University Hospital

м. Тернопіль вул. Клінічна 1

Шановні друзі, колеги!

Новий рік – це час нових надій та сподівань, віри у зміни й у те, що ці зміни будуть лише на краще. Для нас тепер це особливо важливо та актуально, адже триває реформа третинної галузі медицини й цей шлях сьогодні має пройти наша лікарня. Переконана, що завдяки спільній та злагодженій роботі усіх медсестер, старших сестер медичних, молодших медичних спеціалістів, молодших сестер медичних усе в нас буде добре. Водночас, у новому році маємо важливу й відповідальну місію, адже 2020 рік проголошений роком медсестринства. Вірю, що робота медсестер буде оцінена належним чином та супроводжуватиметься гідною заробітною платою та новими можливостями. Я дякую усім за роботу, за те, що, незважаючи ні на що, Ви працюєте для людей і заради людей. Нехай усі добрі вчинки повертаються до Вас сторицею! Щастя, радості, тепла і достатку у новому році! Веселих свят! З Новим роком та Різдвом Христовим!

З повагою, Наталя Гасай, головна сестра медична КНП «Тернопільська університетська лікарня» ТОР

У Тернопільській університетській лікарні провели унікальну операцію на аорті

У Тернопільській університетській лікарні провели унікальну операцію на аорті. Унікальність її в тому, що таких випадків в медицині описано лише близько сотні, а в Україні такі операції проводять одиниці. В нашій ж лікарні цей випадок перший.

Проводити відкриту операцію було ризиковано,але вихід знайшли

45-річна тернополянка звернулася в лікарню з діагнозом симптомний тромб грудного відділу аорти, який ускладнився відривом частинки тромбу та оклюзією термінального відділу аорти тромбом-емболом. В обидві ноги не поступала кров. Для того, щоб успішно провести операцію залучали дві бригади хірургів. Працювали судинні хірурги та інтервенційні радіологи. Зокрема, анестезіолог Вадим Міщук, інтервенційні радіологи: Богдан Маслій, Інна Ненашко, медсестри: Надія Бакалець, Оксана Смолинець. Судинні хірурги: Володимир Сергєєв, Дмитро Буднік та професор Святослав Костів. – Судинні хірурги забрали тромби, прооперувавши пацієнтку, і після того діагностували на комп’ютерній томографії джерело емболії. Як правило, тромб на здоровій судині не буває, тому ми запідозрили, що під ним є якась тріщина чи надрив інтими (внутрішньої оболонки артерії, – ред.), – розповідає завідуючий відділенням інтервенційної радіології Богдан Маслій. Ускладнювалася операція ще й тим, що тромб знаходився в порожнині грудної аорти, а тому проводити відкриту операцію було занадто ризиковано. – Найбільш оптимальним варіантом у таких випадках є ендоваскулярне ендопротезування за допомогою стент-графту (металевий каркас, вкритий синтетичною мембраною, – ред.). Ми ідеально підібрали розмір стент-графту. Саме такий розмір був наявний у Чернівецькому кардіодиспансері. По передачі між двома лікувальними закладами ми отримали цей пристрій та успішно його імплантували. Пацієнтці він дістався безкоштовно, адже придбаний по державній програмі, хоча його вартість при покупці пацієнтом у фірми-представника сягає в межах 10 тисяч доларів, – пояснює Богдан Маслій.

Працювали дві бригади хірургів

За його словами, сама процедура операції була нестандартною. Адже жінка невеликого зросту, з невеличкими судинками, тому звичайним шляхом через стегно, так як прийнято, це зробити не вдавалося. Власне, тому й задіяли ще одну бригаду судинних хірургів, робота яких полягала у забезпеченні зручного доступу для проведення стент-графту. Загалом, вся операція проходила у кілька етапів. – Ми повинні були створити знижений серцевий викид на момент роздування стент-графту. Бо при високому тиску цей стент «здуває» в дистальні відділи аорти. Тому потрібно знизити тиск і серцевий викид. Ми виконали ще одне втручання, поставили тимчасовий кардіостимулятор, за допомогою якого могли керувати частотою серцевих скорочень та серцевим викидом. Крім того, катетеризували ліву підключичну артерію, вставивши туди катетер, який слугував маркером для позиціонування нашого стент-графту. Також через цей катетер контрастували аорту. Після цього, коли вже успішно встановили стент-графт, зробили ще одне контрольне контрастування стент-графту для перевірки успішності операції. Проте був момент, який нас лякав перед операцією найбільше, – це відрив тромбу після розкривання стент-графту. Тому ми перевірили гілки аорти – верхню брижову артерію та черевний стовбур і ниркові артерії. Це було ще одне інтервенційне втручання. На щастя, всі судини були вільні, тромб не відірвався. Тепер він знаходиться між стінкою судини та стент-графту. Фінальний етап – судинні хірурги зашили отвір у судині і надлишки протезу видалили. Рану зашили і поставили дренажі, – розповів про хід операції Богдан Маслій.

Основне – командна робота

Сьогодні вся команда лікарів, яка працювала над проведенням цієї операції може собою пишатися. Особливо це актуально тепер, адже у зв’язку із медичною реформою, коли гроші ідуть за пацієнтом, уже не потрібно їхати шукати добрих спеціалістів в інші міста чи за кордон. Якісні медичні послуги та допомогу фахівців на високому рівні можна отримати й тут, на місці, у Тернопільській університетській лікарні. – Основне – це командна робота. Якщо всі працюють злагоджено, одним механізмом, тоді є результат. У випадку з нашою пацієнткою цей результат – успішний. Сьогодні вона почувається добре і її життю нічого не загрожує, – резюмує Богдан Маслій.

Під час зборів трудового колективу прийняли колективний договір на 2019-2021 роки

На будь-якому підприємстві, в установі чи закладі профспілка відіграє важливу роль у комунікації з працівниками та захисті їхніх інтересів. Водночас, профспілки – це важливий інститут громадянського суспільства, який захищає права і свободи громадян у галузі трудових відносин. Щоб укласти колективний договір між адміністрацією лікарні та трудовим колективом, у вівторок, 24 грудня, в Тернопільській університетській лікарні відбулися збори трудового колективу. За їх підсумками проголосували одноголосно й затвердили колективний договір на 2019-2021 роки. «Колективний договір діє в нас вже багато років. Він достатньо випрацюваний. Задекларовані гарантії є дієвими, і навіть декілька років тому наш договір був визнаний як найкращий колективний договір серед медичних установ області», – каже голова профспілкового комітету Тернопільської університетської лікарні Наталія Брикса. У колективному договорі, додамо, встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин.

Підсумки року, що минає, підбили під час засідання колегії управління охорони здоров’я ТОДА

Підсумки року, що минає, підбили під час засідання колегії управління охорони здоров’я ТОДА, що відбулося в Тернопільській університетській лікарні. На порядку денному було два питання – про основні засади формування бюджету на2020 рік та організація імунологічної допомоги дитячому населенню області, забезпечення дітей з первинними імунодифіцитами медикаментами за кошти державного бюджету; робота постійної імунологічної комісії з питань щеплень. Під час засідання колегії також наголосили на важливих етапах реформування системи охорони здоров’я, а також роботі лікувальних закладів у співпраці із Національною службою здоров’я України. Крім того, начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук закцентував увагу головних лікарів лікувальних закладів області на основних проблемах та викликах, які сьогодні виникають у зв’язку із реформою. Також наголосив на аналізі стану реєстрації всіх лікарів закладу в ЕСОЗ, загальному огляді готовності закладів до контрактування, аналізі комп’ютеризації закладів та аналіз стану реєстрації закладів в ЕСОЗ тощо.

Голова облдержадміністрації вручив почесну відзнаку «Заслужений лікар України» Василю Бліхару

Головний лікар Тернопільської університетської лікарні Василь Бліхар отримав почесну відзнаку «Заслужений лікар України». Вручив її голова Тернопільської облдержадміністрації Ігор Сопель сьогодні, 13 грудня, під час робочого візиту до лікарні. «Хочу подякувати за високу нагороду президенту України. Це не тільки моя особиста нагорода, а, перш за все, всього колективу, який я маю честь очолювати, – зазначив Василь Бліхар під час отримання відзнаки. – Усе чого я досягнув, усі мої здобутки, – це тільки тому, що мене завжди оточували розумні, професійні, чесні, порядні люди. Попереду у нас ще багато цікавих і важливих справ. А в такому колективі, з такими людьми, які сьогодні працюють в лікарні, в нас немає нездоланних перешкод». Звання «Заслужений лікар України» присвоєно Указом президента України Володимира Зеленського «Про відзначення державними нагородами України» за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.

Сергію Гаріяну присвоїли звання «Заслужений лікар України»

Тернопільська університетська лікарня постійно удосконалюється та розвивається. Удосконалюють свої знання та вміння згідно найсучасніших вимог та тенденцій й наші лікарі. Усе для того, щоб пацієнти отримували якісні медичні послуги та кваліфіковану допомогу медиків. Зусилля ці не залишаються непомітними й сьогодні наших лікарів високо оцінюють на державному рівні. Так, за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм присвоєно Указом президента Володимира Зеленського почесне звання «Заслужений лікар України» присвоєно лікарю-ортопеду-травматологу, завідувачу ортопедично-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні Сергію Гаріяну. Сьогодні, 13 грудня, під час робочого візиту до лікарні цю нагороду вручив голова ТОДА Ігор Сопель.

Ігор Сопель про Тернопільську університетську лікарню: «Ви є одним із провідних закладів Тернопільщини»

Сьогодні, 13 грудня Тернопільську університетську лікарню з робочим візитом відвідав голова Тернопільської облдержадміністрації Ігор Сопель. Під час візиту він вручив почесні відзнаки «Заслужений лікар України» головному лікарю лікарні Василю Бліхару та завідувачу ортопедично-травматологічного відділення лікарні Сергію Гаріяну. «Для мене це приємна місія вручати від імені президента такі високі нагороди. Водночас, приємно відзначити, що ваша лікарня є однією із провідних закладів Тернопільщини. Ви розвиваєтеся та вдосконалюєтеся, що дозволяє медичному закладу бути на високому кваліфікаційному рівні», – звернувся Ігор Сопель до медиків. Також голова ТОДА передав автомобілі екстреної допомоги у центри первинної медичної допомоги Бережан, Кременця та Чорткова. Таких автомобілів марки «Toyota Land Cruiser 150» для всієї України закупили 200 штук. Вони оснащені сучасним обладнанням: ношами для транспортування пацієнта, як лежачи, так і в положенні сидячи, ЕКГ-апаратом, сучасним переносним дефібрилятором. Є також сумка для надання невідкладної допомоги з усіма медикаментами, для вчасної та висококваліфікованої медичної допомоги.

Тернопільська університетська лікарня – високоспеціалізований центр надання медичної допомоги

Тернопільська університетська лікарня – сучасний лікувальний заклад третинного рівня надання медичної допомоги. Основні напрями діяльності: надання спеціалізованої стаціонарної та консультативно-діагностичної медичної допомоги, надання організаційно-методичної допомоги лікувально-профілактичним закладам області. У 2016 році в ортопедично-травматологічному відділенні обласного центру ендопротезування та новітніх ортопедо-травматологічних технологій обладнали закордонним обладнанням новий операційний блок із трьома операційними залами А-класу, яке здійснили за гроші благодійників. 14 вересня його відкрили за участю тодішнього міністра юстиції України Павла Петренка. 14 липня 2017 року новий лабораторний корпус відкрив п‘ятий Президент України Петро Порошенко.

В грудні 2017-го в лікарні запрацював Центр політравми, який оснащений інноваційним обладнанням, з повністю реорганізованим приймальним відділенням, складовою якого є відділення інтенсивної терапії для хворих із політравмою, операційний блок для виконання невідкладних маніпуляцій та хірургічних втручань при черепно-мозковій травмі, травмі грудної клітки, травмі органів черевної порожнини та скелетній травмі. У березні 2019-го відкрили сучасний кардіологічний центр, один із найбільших в Західному регіону країни. Завдяки сучасному обладнання тут можна проводити операції на відкритому серці, стенувати коронарні судини, ефективно встановлювати кардіостимулятори, використовувати різноманітні види ангіографічних досліджень тощо. Лікарня представлена 6 центрами, до складу яких входять 10 клінік, 19 стаціонарних спеціалізованих і 13 параклінічних відділень, 4 допоміжних підрозділи та один сектор.

Всі права належать ©2018 terokl.te.ua